Aktīvā atpūta zem ūdens

Lai gan tādas aktivitātes kā ūdensslēpošana, veikbords, kaitbords vai samiļošana ir ļoti populāras, un ikvienam vajadzētu savā mūžā izmēģināt kaut vienu no tām, aktīvā atpūta var notikt ne tikai virs ūdens un ūdenī, bet arī, tā teikt, zem ūdens. Tādēļ domāju, ka būtu interesanti uzzināt vairāk tieši par aktivitātēm, kuras var veikt, atrodoties zem ūdens.

Snorkelēšana

Viena no pazīstamākajām zemūdens aktivitātēm varētu būt tieši snorkelēšana, jo snorkelēšana nozīmē, ka cilvēks pa ūdeni pārvietojas peldot tieši zem ūdens virsmas, tā atļaujot, ka snorkelēšanas maska nodrošina tām iespēju atrasties zem ūdens un vērot zemūdens dzīvi, joprojām brīvi elpojot. Visbiežāk snorkelēšanu izmanto, lai apskatītu koraļļu rifus vai vienkārši krāsaino zemūdens dzīvi seklākās vietās, kur ūdens ir pietiekami dzidrs, lai atļautu saskatīt arī ūdens tilpnes dibenu un tur dzīvojošos organismus. Snorkelēt var cilvēki visos vecumos un tiem nav nepieciešams iziet garu apmācības kursu, lai dotos ūdenī un apskatītu to, kas notiek zem ūdens virsmas.

Niršana

Vēl viena ļoti populāra un arī plaši pazīstama zem ūdens aktivitāte ir arī niršana, kam gan, atšķirībā no snorkelēšanas, ir nepieciešama plašāka apmācība un sagatavošanās, jo niršanai tiek izmantots speciāls aprīkojums, kurš ļauj cilvēkiem nirt dziļumā, un joprojām elpot, izmantojot skābekļa balonus un maskas. Niršana dod iespēju cilvēkiem arī apskatīt dziļākus ūdeņus un dzīvi, kas norit ne tik seklos ūdeņos, kas var būt ļoti interesanti. Bet, ja gribās pavisam ko ekstrēmu, ir iespējams arī izmēģināt tā saukto dziļo niršanu, kur nirēji nirst dziļumos, kuri pārsniedz vairākus desmitus metru, kā rezultātā, šādai niršanai ir ne tikai rūpīgi jāsagatavojas, bet arī ik pa laikam jāapstājas, lai veiktu dekompresiju, citādāk nirējiem var palikt slikti un rasties citi veselības bojājumi.

Brīvā niršana

Interesants sporta veids ir arī brīvā niršana. Brīvā niršana nozīmē, ka nirējs neizmanto nekāda veida papildus ekipējumi, izņemto brilles, lai vieglāk redzētu zem ūdens, un pleznas, lai varētu ātrāk pārvietoties ūdenī. Šis sporta veids ir ne tikai bīstams, bet arī fiziski grūts, jo tā laikā nirējam ir pēc iespējas ilgāk jāaiztur elpa, tajā pašā laikā vēl nirstot dziļumā, kā arī jāaprēķina tas, cik elpas tam būs nepieciešams, lai atgrieztos virs ūdens. Tieši tādēļ arī visai populāras ir brīvās niršanas sacensības, kuras bieži tiek piesaistītas pie ekstrēmā sporta sacensībām un vienmēr piesaista plašu publikas uzmanību, jo brīvie nirēji cenšas sasniegt pēc iespējas lielāku dziļumu ar vienu elpu.