4 Populārākas aktīvās atpūtas nodarbes uz ūdens

Ūdens sports un aktīvas nodarbes uz ūdens un ūdenī ir īpaši iecienītas vasaras sezonā, taču vietās, kur ir silts visu cauru gadu, ar šīm aktivitātēm var nodarboties visu cauru gadu. Un vienalga vai tu jau esi pieredzējis ūdens sporta cienītājs, vai vēlies spert savus pirmos soļus kādā no ūdens aktivitāšu lauciņiem, šeit būs dažas no vispopulārākajam un visiecienītākajām ūdens aktivitātēm, kuras izmēģināt vajadzētu ikvienam.

1. Veikbordings

Kad runa iet par aktīvās atpūtas nodarbēm, kuras ir veicamas ūdenī, man prātā pirmais nāk veikbodings, jo šī ir interesanta aktivitāte, kuru var veikt ikviens iesācējs. Veikbordings pēc savas definīcijas ir ūdens sporta veids, kura laikā veikbordists ar veikborda dēļa palīdzību pārvietojas pa ūdens virsmu un visbiežāk veikbordiststa uz šī dēļa tiek vilkts, turoties pie virves, kura ir piestiprināta pie motorlaivas un brauc aptuveni 30 līdz 40 kilometru stundā ātrumā. Varētu teikt, ka šis sporta veids ir ūdens slēpošanas, snovborda un sērfošanas apvienojums, jo tas kombinē atsevišķus elementus no katra no šiem dažādajiem sportiem, un veikbordingā nereti tiek izmantotas šo trīs sporta veidu tehnikas, kuras ir pielāgotas ūdens sporta veidam.

2. Ūdens slēpošanas

Otrais populārākais ūdens sporta veids noteikti it ūdens slēpošana, jo tāpat kā ziemā iesācēji labprātāk izvēlas slēpes nevis snovbordu, jo ar tām ir vieglāk pārvietoties, tad arī uz ūdens daudzi dod priekšroku ūdens slēpošanai nevis veikbordingam. Līdzīgi kā iepriekš minētajā veikbordingā, ūdens slēpošanas disciplīnā braucējs pārvietojas uz īpašām ūdenim piemērotām slēpēm, turoties pie virves, kuru velk ātrum laiva. Ūdens slēpošana ir ne tikai jautrs un interesants laika pavadīšanas veids, bet tā ir arī lielisks treniņš, jo, nodarbojoties ar ūdens slēpošanu, tu ātri vari uztrenēt kā muskuļus ķermeņa augšdaļā, tā arī kāju muskuļus.

3. Sērfošana

Tiem, kuri nevēlas, lai tos lielā ātrumā velk aiz ātrum laivas, noteikti vajadzētu ieskatīties tādā sporta veidā kā sērfošana, jo tieši sērfošana ir viens no vispopulārākajiem ūdens sporta veidiem. Sērfošana pēc savas definīcijas ir sporta veids, kura laikā sērfotājs pa ūdens virsmu pārvietojas uz speciāla dēļa, ķerot viļņus un izmantojot viļņu enerģiju, lai pārvietotos uz priekšu. Pēdējos gados sērfošanai ir attīstījušies vairāki paveidi, piemēram, tā sauktais airēšanas sērfings jeb paddle bordings vai ķermeņa jeb body sērfings, kurā, tā vietā lai sērfotājs stāvētu uz dēļa un brauktu pa viļņiem, tas guļ uz šī dēļa.

4. Smaiļošana

Bet tiem, kuri labāk vēlas izbaudīt ūdeni sēžot sausumā, iesaku pamēģināt smaiļošanu. Tu vari smaiļot viens pats vienvietīgā smailītē vai kopā ar draugiem vienvietīgās, divvietīgās un pat trīsvietīgās smailītes. Kā smaiļošana strādā? Smaiļojot tu pārvietojies, sēžot šaurā, bet garā laivā – smailītē, un airējoties uz priekšu ar airi, kam katrā galā ir pa aira lāpstiņai, tā ļaujot smaiļotājam ātri tikt uz priekšu un pārvietoties arī vienatnē. Smaiļot var kā pa rātnu ezeru izbaudot mieru un klusumu, gan mutuļainu upi iegūstot ekstrēmas izjūtas.