10 aktīvās atpūtas iespējas uz ūdens

1.Daivings

Daivings tulkojumā no angļu valodas nozīmē niršanu jeb iegremdēšanos ūdenī, izmantojot akvalangu. Daivings sniedz iespēju nokļūt zemūdens valstībā un aplūkot to tuvplānā. Daivings parasti sākas ar īsu apmācības kursu, kas sniedz iespējas kļūt par daiveri ikvienam.

Daivingu iespējams iedalīt divās, lielās kategorijās – daivings-safari un krastmalas izbraukumos. Daivings-safari ietver jūras kruīzu ar komfortablu jahtu un intensīvu ieniršanas programmu, savukārt krastmalas izbraukumi ietver ikdienas ieniršanu, kas var notikt kā no krastmalas, tā arī no kuģa vai kāda cita peldlīdzekļiem.

Daivingam ir arī vairāki specializētie veidi, piemēram, zemledus daivings, tehniskais daivings, alus daivings, wreck-diving jeb ieniršana nogrimušos kuģos, kā arī free diving, kas notiek bez akvalanga, aizturot elpu.

2. Makšķerēšana

Lai makšķerētu publiskajos ūdeņos, ir nepieciešama makšķerēšanas karte vai dažkārt arī licence. Makšķerēšana, kā saprotams, notiek ar makšķeri, ar mērķi noķert zivis vai kādus citus ūdens dzīvniekus. Populārākie makšķerēšanas veidi ir makšķerēšana ar pludiņmakšķeri, makšķerēšana ar gruntsmakšķeri, mušiņmakšķerēšana, spiningošana, velcēšana, zemledus makšķerēšana, kā arī komercmakšķerēšana privātās ūdenskrātuvēs par noteiktu samaksu.

3. Braukšana ar ūdensmotocikliem

Tāpat kā ar motocikliem ir iespējams braukt pa ceļiem, ir iespējams braukt arī ar ūdensmotocikliem pa ūdens virsmu. Pastāv divu veidu ūdensmotocikli – runabout jeb sēdošais un ski jeb stāvošais.

4. Veikbords

Veikborda pirmsākumi meklējami viļņu sērfingā, kad sērferi vizinājās uz sērfinga dēļiem, piesienot striķi kuterim vai pludmalē braucošam automobilim. Vēlāk dēļiem tika izgudroti speciāli stiprinājumi un izveidota speciāla forma. Parasti veikborda laikā tiek izpildīti dažādas sarežģītības akrobātiskie triki, balansējot uz V formas viļņa. Veikbordam piemērotākie ūdeņi ir ezeri un upes ar līdzenu un rāmu ūdeni. Braukšanas ātrums ar veikbordu ir vidēji 35 km/h.

5. Laivošana

Laivot pa dažādiem ūdeņiem iespējams ar personīgo laivu vai īrēto laivu. Laivot iespējams, izmantojot airus vai motoru. Lai laivošana izdotos veiksmīga, nepieciešama glābšanas veste, hidrotērps, ķivere, sezonai atbilstošs apģērbs, sērkociņi, laivas remonta komplekts.

6. Peldēšana

Peldēšana ir atpūtas veids, kas ne vien atbrīvo no stresa un negatīvajām emocijām, bet arī vairo veselību, fizisko sagatavotību, kā arī ķermeņa estētiku. Peldēšana ir viens no efektīvākajiem sporta veidiem un skaistumkopšanas procedūrām, ja cilvēkus skar tādas problēmas kā liekais svars vai celulīts.

7. Vindsērfings

Vindsērfings ir līdzīgs sērfingam, tikai to papildina bura sērfinga dēlī, ar kuru iespējams manevrēt pa vējam, līdz ar to vindsērfings ir sava veida burāšana. Vindsērfinga laikā noteikti ieteicams izmantot hidrotērpu un glābšanas vesti.

8. Kaitbords

Kaitbords ir līdzīgs veikbordam, tikai šajā gadījumā virve tiek stiprināta nevis pie kāda ūdenī vai sauszemē braucoša transportlīdzekļa, bet gan pie pūķim līdzīga veidojuma. Kaitbords iespējams kā vasarā uz ūdens, tā arī ziemā, kaitborda dēli nomainot uz snovborda dēli. Arī pirms kaitborda ieteicams pamācīties un patrenēties instruktora klātbūtnē, jo šis atpūtas veids ir uzskatāms par gana ekstrēmu.

9. Skimbords

Skimbords līdzinās sērfošanai pa viļņiem, bet ir novērojamas nelielas atšķirības kā inventārā, tā arī braukšanas tehnikā. Skimborda dēlis ir plāns ar nelielu izliekumu. Skimbordā braucējs, vilnim atplūstot no krasta, ar dēli rokās ieskrienas un metas seklajā ūdenī, uzlecot uz dēļa un cenšoties ieturēt taisnvirziena kustību.

10. Ūdensslēpošana

Pie laivas tiek piesietas speciālas, garas auklas, kurām otrā galā ir iestiprināts speciāls riņķis, kas kalpo par rokturi. Cilvēks atrodas uz ūdensslēpēm un turas pie šī riņķa, ļaujoties kustībai, ko izveicīgi rada laivotājs. Parasti ūdensslēpošanā tiek izmantotas motorlaivas, lai iegūtu nepieciešamo slēpošanas ātrumu. Iespējams slēpot kā ar abām, tā arī ar vienu ūdensslēpi. Lai padarītu ūdensslēpošanu interesantāku, ūdenī iespējams uzstādīt dažādus šķēršļus, piemēram, tramplīnus un bojas.

Lai gan visas šīs atpūtas iespējas nav īpaši lētas vienmēr ir iespējams saņemt ātro kredītu un izbaudīt priekus kamēr vēl pie mums te ir Vasara, lai ziemā varētu atkal nodoties darbiem.